Teraz jest 28 marca 2024, o 20:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wywołanie miesiączki, pomóżcie, proszę

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

wywołanie miesiączki, pomóżcie, proszę

Postprzez Josaris » 28 listopada 2006, o 15:28

Przyjaciółka w marcu bądź kwietniu rzuciła Diane35. Od tamtej pory wszystkie cykle były dwufazowe. Aktualnie jest w 39 dc, tempka nie drgnęła, pojawił się śluz bj około 15 dc. Jutro idzie do gina i zastanawia się, czy wziąć coś na wywołanie @, czy poczekać... Ja już sama nie wiem, co jej doradzić...

Nie wiem też, czy to ma coś współnego z pigułami, czy raczej stresem i niedojadaniem, bo jak sama mówi ostanio nic prawie nie je. Co Wy na to?
Ostatnio edytowano 30 listopada 2006, o 00:17 przez Josaris, łącznie edytowano 1 raz
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez kajanna » 28 listopada 2006, o 18:16

Postawiłabym raczej na tę drugą możliwość - stres i niedojadanie. Skoro od kwietnia wykresy były w porządku, to raczej nie jest to wina pigułek (ale 100% gwarancji nigdy nie ma). Myślę, że koleżanka powinna się zacząć martwić, jeśli problem się będzie powtarzał - jednorazowy cykl bezowulacyjny to jeszcze nie powód do niepokoju. I spróbować zmienić tryb życia. Ha, wiem, łatwo powiedzieć.
Jeśli chodzi o wywoływanie, to ja bym jeszcze z tydzień poczekała, ale to chyba zależy od wytrzymałości koleżanki. Jeśli do owulacji ma jeszcze dojść, to luteina nie powinna jej zakłócić, a w opisanym przypadku lekarz raczej nie przepisze niczego mocniejszego.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Josaris » 28 listopada 2006, o 19:06

Dzięki, Kajanno. Tamte cykle też takie super nie były - późna owulacja, krótka faza lutealna. Ostanio był jej ślub + powrót na studia po dziekance, więc myślę, że dużo stresu przy tym.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Josaris » 30 listopada 2006, o 00:16

No i jest niewesoło. Gina zrobiła jej usg i wyszły policystyczne jajniki :cry:. Zapisała duphaston na 10 dni, który ma wywołać krwawienie. Powiedziała, że owulacji już w tym cyklu nie będzie. Poza tym dała skierowanie na badanie hormonów w 22dc.

Oni są młodym małżeństwem, zaledwie z miesięcznym stażem...

Zastanawiam się, czy to krwawienie wywołane duphastonem będzie miesiączką czy krwawieniem? Czy można wyznaczyć pierwszą fazę? Czy mogą współżyć w tym cyklu, skoro owu ma nie być? Bardzo Was proszę o odpowiedzi. [/b][/url]
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez NB » 31 stycznia 2007, o 09:52

Josaris co słychac u kolezanki?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Josaris » 1 lutego 2007, o 20:42

Nadal niezdiagnozowana... Dostała naturalną @, ostatni cykl był dwufazowy. Jutro robi dodatkowe badania hormonalne, więc niedługo będę wiedzieć coś więcej.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron