Teraz jest 29 marca 2024, o 01:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Biorę Harmonet. Boje sie przejsc na metode naturalna...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez espree » 29 października 2006, o 22:38

Moim zdaniem, skoro masz takie objawy przy tabletkach to nie możesz przy nich pozostać. Widzę 2 rozwiązania:

1) Idziesz do lekarza i mówisz o objawach i prosisz o zmianę tabletek (najlepiej po badaniach i dokładnym wywiadzie) na takie, które nie będą powodowały u Ciebie depresji.
2) Przechodzisz na NPR... Ja przeszłam, właśnie z powodu obaw, czy tabletki nie niszczą mojego organizmu. Najpierw też bałam się ciąży, ale (co szczególnie zdziwiło mnie samą) teraz już się wcale nie boję :lol: Jednak znajomość swojego organizmu robi swoje :wink: A nie minęło jeszcze pół roku.

Justyna, jak się zdecydujesz na NPR, to na pewno znajdziesz tu pomoc i wsparcie, a to bardzo pomaga! :D
espree
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lipca 2006, o 20:34

Postprzez ola78 » 30 października 2006, o 20:14

Harmonet był jedynym rodzajem tabletek, który źle znosiłam. Az tak nasilonych objawów jak Ty nie miałam, ale wahania nastrojów to mi się zdarzały dośc często. :(
Skoro panicznie boisz się ciąży, to żadna metoda antykonc. może Cię nie satysfakcjonować. :? Jeśli jednak zdecydujesz sie na NPR: nie bój się. Na poczatku może byc trudno, ale ja w odstawiałam tabl. z 3 razy i jakoś nie było problemu z interpretacją.
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Postprzez Betsabe » 1 listopada 2006, o 11:39

mozna prowadzic obserwacje i dodatkowo wspomagac sie innymi metodami niehormonalnymi...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez NB » 22 listopada 2006, o 14:06

Justyno co u Ciebie?

Dla kobiet po odstawieniu pigułek są odpowiednie reguły przy metodzie objawowo-termicznej. Chętnie Ci pomożemy. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że strachu przed nieoczekiwaną ciążą pozbyłam się w momencie przejścia na NPR.

Przy stosowaniu antykoncepcji czy to hormonalnej czy innej nigdy nie miałam pewności czy nie jestem przypadkiem w ciąży. Odezwij się co u Ciebie?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 19 stycznia 2007, o 16:47

Betsabe napisał(a):mozna prowadzic obserwacje i dodatkowo wspomagac sie innymi metodami niehormonalnymi...


Jeżeli tak bardzo boisz się przejścia na NPR równiez proponuję prowadzić obserwacje (podszkolić sie czytając ksiązki na ten temat i korzystając z forum) i dla pewności dopóki nie dojdziech do wprawy stosować inne metody lecz niehormonalne.
NPR daje możliwości poznania siebie i swojej płodności POLECAM
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron