Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ciąża, a nieregularny okres... + tabletki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Ciąża, a nieregularny okres... + tabletki

Postprzez Ewelinka23 » 8 sierpnia 2006, o 14:50

Witam.
Razem z chlopakiem chcemy miec dziecko i jak najbardziej bedziemy robic i robimy wszystko w tym kierunku.. :)
Mam wiec takie pytanie...:?:
Od ponad pol roku zazywalam tabletki antykoncepcyjne Diane 35, poniewaz mialam problemy z okresem i z torbielami, wczesniej zazywalam tez Microgynon... Diane 35 odstawilam jakies 2 miesiace temu i niestety od tamtej pory nie mam okresu.... :( (nie podejrzewam ciazy)
Chcialabym sie dowiedziec jakie sa szanse na zajscie w ciaze przy tak nieregularnym okresie...:?: Wybieram sie do lekarza, ale jak znam zycie znowu wcisnie mi jakies jakies tabletki anty, a Ja juz nie chce Ich brac...
Czy ktoras z Was miala taka sama sytuacje jak Ja...:?: Bardzo prosze o porade... Z gory dziekuje
Pozdrawiam :)
Ewelinka23
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, o 14:46

Postprzez kasiama » 8 sierpnia 2006, o 14:56

Witaj.
Przez dwa miesiące po odstawieniu hormonów nie pojawiła ci się miesiączka? Smaruj dziewczyno do ginekologa jak najszybciej.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ewelinka23 » 8 sierpnia 2006, o 15:11

Widzisz, chodzi o to, ze jak pojde do lekarza do jak znam zycie pewnie przepisze mi tabletki antykoncepcyjne, a Ja ich juz nie chce, bo chce miec dzidzie.. :!: Pytanie moje brzmi jakie sa szanse na zajscie w ciaze przy nieregularnym okresie...:?:
Pozdrawiam
Ewelinka23
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, o 14:46

Postprzez Lucja » 8 sierpnia 2006, o 15:20

Ewelinka, a może byś znalazła czas na pomiary tempki, obserwację śluzu i odczuć? Wtedy miałabyś jakieś wstępne rozeznanie, co się dzieje w Twoim ciele.

Zajrzyj proszę na
http://www.npr.prolife.pl/objawy_plodnosci.htm


Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 9 sierpnia 2006, o 10:48 przez Lucja, łącznie edytowano 1 raz
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ewelinka23 » 8 sierpnia 2006, o 15:44

Dziekuje Lucja za stronke... Bardzo chcialabym miec juz dziecko, ale z tym moim okresem to sa trzy swiaty... Mam nadzieje, ze nie bawem bede mogla pochwalic sie na tym forum "dobra nowina".. :)
Pozdrawiam
Ewelinka23
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, o 14:46

Postprzez kasiama » 8 sierpnia 2006, o 17:53

Ewelino, ale jak rozumiem tu nie chodzi o nieregularny okres, tylko o to, że w ogóle nie miałaś krwawienia po odstawieniu Diane (i to przez dwa miesiące)! Naprawdę, powinnaś się zgłosić do lekarza i powiedzieć o co chodzi.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ewelinka23 » 9 sierpnia 2006, o 09:30

Droga Kasiamo, dziekuje za troske i naprawde doceniam to... Bylam u lekarza wczoraj, powiedzialam mu jak sprawa wyglada... Kazal mi dzisiaj zrobic test ciazowy i sprawdzic czy jestem w ciazy, czy nie... Stwierdzil, ze bez tego testu nie moze podjac zadnych krokow... Wiec kupilam wczoraj test i zrobilam go dzisiaj... Niestety wynik byl negatywny.. :( Zadzwonilam do lekarza i powiedzialam jaki mam wynik testu, a On stwierdzil, ze narazie nie bedzie mi wywolywal @ Luteina, bo chce aby organizm odpoczal od chemi i hormonow... Dal mi trzy tygodnie na to, abym dostala @... Jesli po tym czasie nie dostane, wtedy bedzie dzialal...
PS. Lekarz liczy na to, ze moj organizm sam upora sie z @, bez zadnej zbednej chemi.... Czekam i mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok... :)
Pozdrawiam
A to dla Ciebie Kasiama:


Obrazek
Ewelinka23
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, o 14:46

Postprzez Josaris » 9 sierpnia 2006, o 18:46

Ewelinko, ja takze polecam obserwacje, to najlepszy sposob, zeby dowiedziec sie, co dzieje sie w Twoim ciele. Mierzenie tempki to tylko 60 sekund kazdego dnia (termometrem elektronicznym).

Roznie bywa po pigulach, wiec naprawde kup termometr, skoro tak bardzo zalezy Ci na dziecku. Dzieki temy wyznaczysz optymalny czas na poczecie dziecka.

Pozdrawiam.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Gagusia » 12 sierpnia 2006, o 15:33

po pigułkach to tak naprawdę warto około pół roku odczekać z zachodzeniem w ciążę, zwłaszcza po Diane35. także spiesz się powoli.
Gagusia
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 17:48

Postprzez Ewelinka23 » 12 sierpnia 2006, o 23:26

Witam.
Nie zakladam nowego watku, bo w zasadzie jest to kontynuacja tego.. :)
Powiedzcie mi prosze co moga oznaczac brazowe upławy...:?: Czy moga to byc oznaki @...:?: Objawow @ raczej nie mialam, wiec czego to moze byc przyczyna...:?: A moze jakies oznaki ciazy..:?:
Ps. Dodam jeszcze, ze biore jakies 1,5 tygodnia kwas fiolowy... Czy On moglby cos zdzialac..:?:
Pozdrawiam
Ewelinka23
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, o 14:46


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron