Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:14 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

krotka faza lutealna

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

krotka faza lutealna

Postprzez Josaris » 8 sierpnia 2006, o 14:01

Moja przyjaciolka jakis czas temu przestala lykac pigulki (a lykala 2 lata). Z tego co pamietam to juz 5. cykl po, a wciaz wystepuje krotka faza lutealna.
Mam pytanie do wszystkich doswiadczonych w tej kwestii: jak dlugo wasze cykle wracaly do normy po tabletkach?
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez NB » 11 sierpnia 2006, o 09:44

Różnie bywa.
A ile ta faza u niej trwa?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mila » 11 sierpnia 2006, o 09:53

Ja brałam Yasmin przez 6 m-cy brrrr, miał mi coś wyleczyć i nie wyleczył. Teraz jest końcówka 7 cyklu, wszystkie były owulacyjne i dłuższe niż przed braniem - 28-31, faza lut. 12-14. Właśnie ten teraz dziwnie mi się wydłużył, juz 33 dzień, skok tempki w 21 dc dopiero zamiast 16-17 dc. Dziwne to bardzo. Ale piszą w kniżce Kippleyów, ze po kilku w miarę normalnych cyklach może się trafić jeden wyjątkowo krótki/długi i pewnie to właśnie to.

Daj sobie czas, wszystko sie unormuje, ale nie od razu (choć u mnie to chyba od razu ;) )
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez Josaris » 11 sierpnia 2006, o 13:03

faza lutealna trwa u niej od 4 do najwyzej 10 dni.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez kajanna » 11 sierpnia 2006, o 13:34

No to rzeczywiście zdecydowanie za krótko. Rozumiem, że przed pigułkami prowadziła obserwacje i miały normalną długość?
Ja po odstawieniu (brałam 3 lata) miałam raczej problem z pierwszą fazą - długo nie dochodziło do owulacji, jakby organizm nie mógł się zdecydować - kilka kilkudniowych łatek śluzu płodnego przed skokiem, w ciągu roku dwa cykle w ogóle bezowulacyjne. Ale fazę lutealną miałam od razu właściwej długości - 14, 15, a nawet 16 dni.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Josaris » 11 sierpnia 2006, o 13:41

no niestety, przyjaciolka nie prowadzila wczesniej obserwacji, bo nie bylo takiej potrzeby, a teraz wychodzi za maz. Mam nadzieje, ze to sie wszystko jakos unormuje. Pocieszam ja tym, ze ma cykle dwufazowe, najprawdopodobniej owulacyjne.

Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez kajanna » 11 sierpnia 2006, o 13:51

Na pewno należy być dobrej myśli i zaczekać jeszcze trochę, ale może można sobie jakoś pomóc - zbadać na przykład progesteron i prolaktynę, która bywa podwyższona po przyjmowaniu antyków i daje właśnie takie efekty.
Jeśli sytuacja się nie poprawi na pewno bedzie musiała coś z tym zrobić - 10 dni to minimalna długość fazy potrzebna do zagnieżdżenia zarodka, a jeśli nie planują od razu dziecka, bardzo skraca się okres niepłodności poowulacyjnej.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Josaris » 11 sierpnia 2006, o 13:55

Tak sobie mysle, ze moze byc jeszcze inna przyczyna tej sytuacji. Przyjaciolka przy wzroscie 175 cm wazy zaledwie 54 kg.

Nie chce jej straszyc za bardzo i mam nadzieje, ze obedzie sie bez badan.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron