Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pomiary w czasie miesiączki?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

pomiary w czasie miesiączki?

Postprzez npr » 27 lipca 2006, o 23:16

Witam,

minął mi właśnie pierwszy niemal podręcznikowy miesiac pomiarów, wszystko jest w porządku, wstrzymuję się od współżycia w I i II fazie, mialam co prawda wysokie temperatury w fazie II, dochodzace nawet do 37,1 (przy typowej temperaturze 36,5-36,6) ale juz poczytalam na forum, ze takie roznice sa normalne, musze zbadac to dokladnie przy nastepnym cyklu, zreszta teraz mialam lekkie bole gardla i przez te upaly sama juz nie wiedzialam czy to pot naturalny czy goraczkowy. moim dodatkowym objawem, bardzo niezawodnym nawet w czasie stosowania pigulek (przez 2 prawie lata niestety) jest bol plecow na 1,2 dni przed miesiaczka (okolice krzyza), mam nadzieje ze kiedys, w czasie ciazy ze zmieni sie to w jakies problemy z kregoslupem). Bardzo mnie cieszy ze wyczuwam ten lekki bol tak wczesnie, dobrze to rokuje moim obserwacjom (na razie mam problem z wszystkim oprocz temperatury, ale sie naucze:)

w koncu moje pytanie jest takie:bedac pewna ze miesiaczka to miesiaczka (poowulacyjny wzrost temp kilkanascie dni przed+te moje ulubione bole plecow+normalne krwawienie), czy musze przez te pare dni cos mierzyc i badac?jakos wtedy wyjatkowo brzydzi mnie pomiar temperatury, gdzie normalnie nie mam takich uczuc.chyba moge sobie darowac, pospac i odpoczac psychicznie 4 dni miesiaczki?

prosze o rady

nnprr@gazeta.pl
npr
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lipca 2006, o 22:35

Postprzez Niania » 28 lipca 2006, o 12:16

ja w czasie miesiączki nie mierzę temperatury. wykresy mam czytelne.
tylko mam długie cykle - i @ nie przeszkadza w dobrym pomiarze.
jeśli masz krótkie cykle ... no to może i warto mierzyć w czasie @ ....

(ja mam od 30 do 36)
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez Amazonka » 28 lipca 2006, o 13:44

Niania, mam podobne cykle. Wyczytałam, że NIE TRZEBA mierzyć w czasie@, ale warto od 5 dnia.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Edwarda » 28 lipca 2006, o 13:51

Rotzer pisze, że mierzenie temperatury należy rozpocząć NAJPÓŹNIEJ pierwszego dnia po ustaniu krwawienia (ja też w czasie okresu sobie odpuszczam :wink: )
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

pomiary wagary

Postprzez npr » 28 lipca 2006, o 23:31

cykle ten jeden na razie ktory obserwowalam byl krotki, ale mysle, ze odpuszcze sobie omiary mimo wszystko,dziekuje za rady

pozdrawiam

npr
npr
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lipca 2006, o 22:35

Postprzez Edwarda » 29 lipca 2006, o 17:59

To skoro krótki cykl to może trzeba już 4-5 dzień zacząć mierzyć, żeby pewna szóstka przedwzrostowa się znalazła....
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez fresita » 31 lipca 2006, o 21:58

ja mam krotkie cykle i zawsze zaczynam pomiar od 6 dc, jeszcze sie nigdy nie zdarzylo, ze mialam za malo tempek do wyznaczenia szostki przedwzrostowej :D
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron