Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

spadek temperatury?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

spadek temperatury?

Postprzez mama Szkrabika » 22 lutego 2006, o 10:40

Witajcie

Teraz jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu Depo. Ostatni zastrzyk Depo wzełam pół roku temu. Tą miesiączkę lekarz wywoływał mi luteiną, bo dość długo czułam się jakby miała nadejść, ale nie chciała nadejść :(. No ale dzielnie zaczęłam mierzyć temperaturę i bacznie się obserwować. Niższe temperatury miałam do 17 dnia cyklu włącznie, nie wyżej niż 36,6. W 18 dniu cyklu był skok na 37 i wyższe temperatury, nie niższe niż 36,8 utrzymywały się przez 9 kolejnych dni. No a dziś w 27 dniu cyklu nagły spadek na 36,5. Co oznacza? Koniec fazy lutealnej? Wyższe temparatury nie powinny się utrzymwać do miesiączki? Mam nadzieję, że w końcu to Depo ze mnie wyjdzie i nie trzeba będzie znowu wywoływać miesiączki.

Objaw śłuzu jest kompletnie narazie niemiarodajny, bo śluz praktycznie jest cały czas.

Czy taki spadek temperatury jest normalny? Wiem, że pojęcie normalności może być wzlgędne po hormonach.

Pozdrawiam, Mama Szkrabika
mama Szkrabika
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 listopada 2005, o 20:31

Postprzez fiamma75 » 22 lutego 2006, o 11:12

Luteina generalnie podwyższa temp. Czy czasem jej nie odstawiłaś i stąd ten spadek?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez mama Szkrabika » 22 lutego 2006, o 11:38

fiamma75 napisał(a):Luteina generalnie podwyższa temp. Czy czasem jej nie odstawiłaś i stąd ten spadek?


Hey

Luteinę brałam tylko na wywołanie miesiączki. Przez 3 dni. Potem po tygodniu była pierwsza miesiaczka po odstawieniu horomonów. Także luteiny nie brałam od ponad miesiąca.

Pozdrawiam :)
mama Szkrabika
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 listopada 2005, o 20:31

Postprzez Betsabe » 22 lutego 2006, o 13:40

moze niebawem dostaniesz @, stąd ten spadek

ale fakt, ze 9dniowa faza lutealna jest troche krotka :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez 2kreski » 22 lutego 2006, o 16:27

za to u mnie już drugi cykl jest bezowulacyjny. Od 16 dc biorę duphaston i czekam.Temperatura nie spada, wciąz jest wysoka.
Mija ósmy miesiąc od ostaniego zastrzyku...ale staram się być dzielna, czego i Tobie życzę mamo Szkrabika
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez mama Szkrabika » 23 lutego 2006, o 10:43

2kreski napisał(a):za to u mnie już drugi cykl jest bezowulacyjny. Od 16 dc biorę duphaston i czekam.Temperatura nie spada, wciąz jest wysoka.
Mija ósmy miesiąc od ostaniego zastrzyku...ale staram się być dzielna, czego i Tobie życzę mamo Szkrabika


Dzięki :)

Dostałam dziś miesiączkę, czyli wygląda na to, że był to cykl bezowulacyjny z krótką fazą lutealną. Będę dalej się obserwować i czekać na stabilizację :). Bo w końcu trzeba Szkrabikowi rodzeństwo powołać do życia :).
mama Szkrabika
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 listopada 2005, o 20:31

Postprzez admin » 24 lutego 2006, o 12:29

mama Szkrabika napisał(a):wygląda na to, że był to cykl bezowulacyjny z krótką fazą lutealną.


Z czego Pani wnioskuje, że był to cykl bezowulacyjny?
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Betsabe » 24 lutego 2006, o 12:44

hmmm, wieksze prawdopodobienstwo, ze byl to cykl OWULACyjny z krotka faza lutealna :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez mama Szkrabika » 25 lutego 2006, o 14:22

Admin napisał(a):
mama Szkrabika napisał(a):wygląda na to, że był to cykl bezowulacyjny z krótką fazą lutealną.


Z czego Pani wnioskuje, że był to cykl bezowulacyjny?


Lekarz mi mówił, że średnio 8 miesięcy mija od zastrzyków Depo, zanim się pojawią normalne cykle owulacyjne. Także przy takim wykresie temperatur i krótkiej fazie lutealnej, myślę, że jednak bardziej prawdopodobne, że był to cykl bezowulacyjny jeszcze. Tym bardziej, że byłam lekko przeziębiona w okresie wzrostu temperatur, także mogło to zakłócić obraz i niektóre wyższe temperatury mogłby być związane z przeziębieniem a nie owulacją. Zobaczę przy kolejnym jak to będzie wyglądać :).
mama Szkrabika
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 listopada 2005, o 20:31


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron