Teraz jest 28 marca 2024, o 18:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jeśli NIE NPR,to co?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jeśli NIE NPR,to co?

Postprzez Zoja » 10 grudnia 2003, o 22:03

Nie NPR ,bo moj mąż nie ma do tego przekonania,nie chce.Jego kolega ma 4 dzieci ,podczas gdy stosowal z żoną NPR. I co teraz ? Mój mąż nie ma odwagi ,by wrócić do współżycia . Rada ? Bądz piękna i atrakcyjna ? Probowałam .Puszczają mi nerwy .,a tu potrzebny spokój i cierpliwość. Ta bliskość ,jaką daje 3współżycie jest mi bardzo potrzebna.
Zoja
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sierpnia 2003, o 10:01

Postprzez gosiaz » 10 grudnia 2003, o 23:35

Witaj Zoja!
A jakie metody stosowaliście do tej pory? Czy ta trójka dzieci była zaplanowana?
Pozdrawiam - Gosia
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Zoja » 11 grudnia 2003, o 00:11

Gosiu, żadne z mioch trojga dzieci nie było planowane, ale wszystkie zaakceptowane i kochane. W tej chwili jestem w takim momencie życia ,ze nie chciałabym mieć więcej dzieci. Zdaję sobie sprawę z tego że zamykam się poniekąd na Boga ,stąd też może moje dodatkowe problemy?,Pogubiłam się. Stosowaliśmy prezerwatywy i obserwację śluzu. To zaczęło nie wystarczać ,by się ,,uchronić od ciąży,,.Krótko używałam tabletek. Czułam się fatalnie .Nasze problemy się nie rozwiązały ,tylko pogłębiły .A teraz jest ...nic...Oboje z mężem chcemy by bylo dobrze ,tylko jak to ma wyglądać ?
Zoja
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sierpnia 2003, o 10:01

Re: Jeśli NIE NPR,to co?

Postprzez admin » 11 grudnia 2003, o 00:23

Zoja napisał(a):Nie NPR ,bo moj mąż nie ma do tego przekonania,nie chce.Jego kolega ma 4 dzieci ,podczas gdy stosowal z żoną NPR. I co teraz ? Mój mąż nie ma odwagi ,by wrócić do współżycia . Rada ? Bądz piękna i atrakcyjna ? Probowałam .Puszczają mi nerwy .,a tu potrzebny spokój i cierpliwość. Ta bliskość ,jaką daje 3współżycie jest mi bardzo potrzebna.


Zoja,
zajrzyj na stronę: http://www.lmm.pl/kursy/terminy.html - może w pobliżu mamy naszych instruktorów. Na pewno chętnie pomogą, zaproszą na kurs. Przekonanie męża do udziału w kursie może nie być łatwe, ale spróbuj tak: niczym nie ryzykujemy, jeśli uznamy, że to nie dla nas, to po prostu nie przychodzimy na następne spotkanie.

Pozdrawiam
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez gosiaz » 11 grudnia 2003, o 00:57

Zoja!
Zajrzyj na stronę: www.iner.pl
Znalazłam tam taki tekst:
"Każdy z dni niepłodnych wyznaczony metodą Rötzera ma określone prawdopodobieństwo poczęcia dziecka. W całym okresie niepłodności poowulacyjnej nie ma możliwości poczęcia. Nie jest to kwestia wiary tylko faktów. Po prostu żadnej kobiecie na świecie nie udało się począć dziecka ze współżycia w tym okresie. Dlatego okres niepłodności poowulacyjnej jest nazywany okresem niepłodności bezwzględnej. Do poczęcia dziecka potrzebne są plemnik i jajo. Podczas owulacji komórka jajowa zostaje uwolniona z jajnika i jest zdolna do zapłodnienia przez jedną dobę. W okresie niepłodności poowulacyjnej komórka jajowa nie jest już zdolna do zapłodnienia. Jeśli z ważnych przyczyn w żadnym wypadku nie chce się począć dziecka (np. w sytuacji nosicielstwa poważnych chorób dziedzicznych), to ogranicza się współżycie tylko do okresu niepłodności poowulacyjnej (ok.10dni w cyklu). PI dla tych dni wynosi 0, czyli nie ma fizycznej możliwości poczęcia dziecka. Żadna antykoncepcja nie ma takiej pewności. Nawet po sterylizacji zdarza się 3-10 ciąż na 1000 sterylizowanych kobiet (głównie ciąże pozamaciczne)".
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Zoja » 9 stycznia 2004, o 22:22

Dziękuję za rady .Czytalam je razem z mężem .NPR ? nie wiem ,ale coś się zmieniło ,mam wrażenie ,że powoli wracamy do spokoju ,do relacji miłości .I o tym chciałam Wam powiedzieć ,gdyż nie wierzyłam ,że coś się zmieni .Nie miałam cierpliwości czekać .Doświadczyłam ,jak ważne jest współżycie ,gdy go nie było .POZDRAWIAM .
Zoja
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sierpnia 2003, o 10:01

Postprzez gosiaz » 11 stycznia 2004, o 02:39

No to dobrze, że już jest lepiej. Trzymaj się! Pozdrawiam
gosiaz
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 3 sierpnia 2003, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez agulla » 12 sierpnia 2004, o 13:51

Ot męska rozmowa :lol:
Wiecie wykresy temperatur naprawdę dają sie dobrze obserwować więc Color nie rób z igły widły, a co do śluzu praktyka czyni cuda, naprawdę można się wiele nauczyć o sobie i wcale to nie jest takie trudne jakby się wam mężczyznom wydawać mogło. Wracając do temperatury wystarczą dobre chęci, co więcej nawet przy długich i nieregularnych cyklach, jakie osobiście miałam przez wiele lat, temperatura spełnia tę niesamowicie ważną własność że w pewnym momencie da się zinterpretować początek III czyli niepłodnej fazy cyklu. Jeśli skok nie występuje to znaczy że cykl był bezowulacyjny na 100% a wtedy jeśli takowe się powtarzają to nalerzy się do lekarza udać co by zrobił porządek z gospodarką hormonalną w organiźmie. No pod warunkiem, że nie jest to okres przekwitania gdy zjawisko to jest normalne.
Jak dla mnie po 9 latach na NPR nie ma nic zamiast. Szklanka wody przydaje się w czasie płodnym gdy nie planujemy dzieci ale na dłuższą metę to niewykonalne, bo w końcu jedna czy druga strona się na boku dowartościuje i po związku a przecież nie o to chodziło.
No na koniec coś pocieszającego. W małżeństwach które już nauczyły sie NPRu dobrze mają doświadczenie i nabrały zaufania do metody, wzrasta ilość zbliżeń w cyklu co chyba panom zdecydowanie odpowiada :wink:
pozdrawiam agulla mama zuzuni i 1,5cm maleństwa pod sercem :D
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Emilia » 16 kwietnia 2005, o 17:39

"No na koniec coś pocieszającego. W małżeństwach które już nauczyły sie NPRu dobrze mają doświadczenie i nabrały zaufania do metody, wzrasta ilość zbliżeń w cyklu co chyba panom zdecydowanie odpowiada :wink:
pozdrawiam agulla mama zuzuni i 1,5cm maleństwa pod sercem :D"

Agulla, chciałabym poczytać opis tych badań. Proszę, podaj źródło lub powiedz, gdzie mam szukać.
Dziękuję.
Emilia
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 01:34

Postprzez KP » 6 maja 2005, o 20:53

Informacja o tym była podana przez "Głos dla życia" w numerze 3/2001 (maj-czerwiec) za wykładem Mercedes Arzu Wilson wygłoszonym w Akademii Pro-Vita w Watykanie na posiedzeniu w dniach 1-3 marca 2001 r. W internecie można poczytać o tym pod adresem: http://www.staycatholic.com/the_nfp_challenge.htm Organizacja, o której tam mowa (która prowadziła badania) to Family of the America.
KP
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 279
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 21:14

Postprzez Pat2 » 11 maja 2005, o 00:09

"According to the FAF study, NFP couples have more frequent marital relations than those in the general population."

No, no, muszę przyznać, że osiągnięcia kolegów zza Oceanu powaliły mnie na kolana. :)
Jeśli w częstotliwości seksu przebijają użytkowników ABC (jak to tam określają - Artificial Birth Control) to oznacza, że w średniej długości cyklu małżonkowie spotykają się jakieś 9-10 razy w ciągu 10 –12 dni niepłodnych, a biorąc pod uwagę, choroby, ciąże, połogi, cykle zakłócone to oznacza, że mają zajęte wszystkie poranki i wieczory. Faktycznie to niekończący się miesiąc miodowy! jak porównuje cytowany artykuł.
I jak tu nie powiedzieć, że zarzut iż NPR to "wyniszczająca asceza" i "celibat dla świeckich" jest mitem –raczej należałoby reklamować Metodę jako wybór dla prawdziwych "sex machines". ;)
Pat2
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 marca 2004, o 14:42

Postprzez Emilia » 16 maja 2005, o 22:58

Pat2 napisał(a):Jeśli w częstotliwości seksu przebijają użytkowników ABC (jak to tam określają - Artificial Birth Control) to oznacza, że w średniej długości cyklu małżonkowie spotykają się jakieś 9-10 razy w ciągu 10 –12 dni niepłodnych, a biorąc pod uwagę, choroby, ciąże, połogi, cykle zakłócone to oznacza, że mają zajęte wszystkie poranki i wieczory.


Wiem, że napisałaś z przymrużeniem oka :), ale nie podano, czy choroby, ciąże,... były wliczane do tych średnich wartości.

Ciekawe, ile to jest to więcej "marital relations" w liczbach...

Czy średnio jest 10-12 dni niepłodnych?


>choroby

też czasem przeszkadzają w stosowaniu antykoncepcji.
Przy antykoncepcji hormonalnej łatwiej złapać grzybicę, przy czym najczęściej na czas kuracji przeciwgrzybiczej lekarz mi zalecał wstrzemięźliwość (a grzybica zdarzała się średnio raz na miesiąc).
Spirala sprzyja powstawaniu infekcji dróg rodnych.
Prezerwatywa-problemem będzie uczulenie na lateks.
Globulki plemnikobójcze - podrażnienia u 75% kobiet, które zastosowały.
Takie atrakcje raczej nie sprzyjają dalszej chęci współżycia co najmniej przez kilka dni.
Przyjmowanie niektórych leków, wymioty, biegunka powoduje osłabienie działania pigułek, a więc w takich przypadkach też musi być wstrzemięźliwość, jeśli dla kogoś prezerwatywa to za słabe zabezpieczenie.
Warto wspomnieć o tym, ze antykoncepcja hormonalna może obniżyć libido, np. u nas "przytulanko" było średnio dwa razy na miesiąc po jakimś pół roku brania przeze mnie pigułek.

>ciąża

Jestem ciekawa, czy okres ciąży również był włączany do wyników badań, bo przecież nie stosuje się wtedy ani NPR, ani antykoncepcji.
Jeśli był włączany, to nie zawsze ciąża jest przeciwskazaniem do współżycia. Jednak, faktycznie, trzeba wziąć pod uwagę, że osoby stosujące NPR mają więcej dzieci (bo zwykle więcej chcą mieć).
Tutaj trzeba dodać, że NPR służy też wyznaczeniu najlepszego czasu - ciekawe, czy czasy "starań" wg NPR były włączane do wyników badań.

>połóg

Ech..., nie mam w tym doświadczenia, ale myślę, ze dziecko jest tak absorbujące, że rodzice, obojętnie, czy stosują NPR, czy antykoncepcję, to nie mają zbyt dużo czasu dla siebie. No tak, ale NPR-ki tych połogów śrenio mają więcej.

>cykle zakłócone

Tu na obronę NPR trzeba dodać, że:
o pigułkach się czasem się zapomina(a o temperaturze nie zapominam-ale może to tylko ja), są głosy, że alkohol osłabia działanie pigułek - lepiej dmuchać na zimne i ograniczyć się do małej ilości alkoholu, jeśli już ma być;
o tym, że trzeba się zaopatrzyć w prezerwatywy też można zapomnieć...
Emilia
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 01:34

Postprzez Amazonka » 4 lipca 2007, o 22:37

Pat2 napisał(a):"According to the FAF study, NFP couples have more frequent marital relations than those in the general population."
I jak tu nie powiedzieć, że zarzut iż NPR to "wyniszczająca asceza" i "celibat dla świeckich" jest mitem –raczej należałoby reklamować Metodę jako wybór dla prawdziwych "sex machines". ;)


To jest chyba źródło tezy o większej częstości współżycia na NPR niż na antykoncepcji.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez GoÅ›ka » 4 lipca 2007, o 22:46

Amazonka napisał(a):
Pat2 napisał(a):"According to the FAF study, NFP couples have more frequent marital relations than those in the general population."
I jak tu nie powiedzieć, że zarzut iż NPR to "wyniszczająca asceza" i "celibat dla świeckich" jest mitem –raczej należałoby reklamować Metodę jako wybór dla prawdziwych "sex machines". ;)


To jest chyba źródło tezy o większej częstości współżycia na NPR niż na antykoncepcji.


może trochę nie w temacie, ale mam szybkie pytanie: czy Amazonko, na prawde nie masz co robić, że odgrzebujesz wątki, które mają ponad 2 lata :roll: . Nie wiem czy chcesz w ten spossób pomagać na forum pomocy, czy o co chodzi?
Po prostu troche dziwne mi sie to wydaje.
Gośka
 


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron