Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

koniec z Cerazette,ale nadal karmię piersią

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

koniec z Cerazette,ale nadal karmię piersią

Postprzez beastyja » 22 czerwca 2005, o 23:27

Mam ciężki orzech do zgryzienia - zdecydowałam się odstawić tabletki, jednak nadal karmię piersią, co prawda Hania ma już rok i je inne rzeczy, ale nadal dużo je z cyca. Chciałabym zapytać - co teraz? Nawet kiedy odstawię tabletki jest jeszcze jeden czynnik blokujący (do pewnego momentu) owulację. Nie chcę kończyć karmienia ze względu na npr. Rozumiem, że do czasu wystąpienia pierwszego krwawienia należy nie współżyć, tylko kiedy ono ma szansę wystąpić? Po drugie - już po odejściu od tabletek trzeba się zacząć obserwować- wszystkie 3 objawy czy nie ma to sensu? Na ile zmienione będą odczyty przez tabletki, a na ile przez karmienie. Jestem w kropce. Ostatnia nasza próba z npr (zanim lekarz zalecił tabletki - bo karmię) skończyła się naszym zupełnym postresowaniem i znerwicowaniem. Bardzo bym chciała, by teraz tak nie było. Czy ktoś był w podobnej sytuacji do mojej? Bardzo proszę o rady. Dzięki! K.
beastyja
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 23:05

Postprzez tdmochowski » 29 czerwca 2005, o 21:32

Szanowna Pani!
Rzeczywiście sytuacja jest dosyć zagmatwana co nie znaczy, że jest bez wyjścia. PO pierwsze zapytam co spowodowało takie znerwicowanie i stres przy próbie zastosowania NPR poprzednio. Odpowiedź jest dla mnie o tyle istotna, żeby nie poprowadzić Panstwa ścieżkami , które mogą budzić zniechęcające skojarzenia. Po drugie czy jesteście państwo w stanie zaakceptować pewne trudności wynikające z faktu, że organizm "potraktowany" hormonami i laktacją potrzebuje czasu aby dojść do siebie?. Znając odpowiedzi wspónie opracujemy strategię , która pozwoli Państwu odnaleźć się. Proszę rozpocząć obserwację konieczie śluzu i szyjki, co do temperatury to oczywiście można dla wprawy i z pewnością się przyda ale gdy by to miał być stres to lepiej dać sobie spokój. Czekam na odpowiedź. Prosze o nazwę tabletek, które Pani brałą oraz rozkład karmienia ( częstotliwość i odstępy)
Pozdrawiam
Tomasz Dmochowski
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron